Інфекійна захворюваність за січень 2019р. в Городнянському районі

В Городнянському районі за січень місяць 2019р. зареєстровано  5 випадків гастроентероколітів, всі вони  дорослі.  3  випадки з  невстановленим збудником  та 2 з встановленим ( виділена  умовно патогенна мікрофлора –  псевдомонада). Випадки поодинокі, між собою епідемічно не пов`язані. Під час проведення епідрозслідування, встановлено фактори, що могли сприяти захворюванням на ГКІ (м`ясні  продукти та салат домашнього приготування). Серед  декретованого контингенту випадки не реєструвались. На пербіг  епідемічного процесу вплинуло  недотримання правил особистої гігієни та неналежні санітарно-побутові  умови життя.

З початку року на туберкульоз органів дихання захворіла одна особа, працездатного віку, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року захворюваність залишилась на тому ж рівні ( один випадок ).

Флюорографічно обстежено по Городнянському району дорослого населення 1091 особа (7,9 %).

Зареєстровано 8 випадків педикульозу, із них 5 діти до 17 років.

Із інфекцій краплинної групи у січні місяці 2019р. зареєстровано 7 випадків вітряної віспи, із них 3-є організованих дітей до 17 років та 4-ро дорослих, із яких 1 осбу було госпіталізовано. Зареєстровано 2 випадки кору серед організованих дітей ( 1 випадок завезений ). Діти отримали стаціонарне лікування.

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на ГРВІ та грип  у січні місяці поточного року набула загрозливого характеру – захворюваність стрімко зростала і призвела до перевищення протягом 2-х тижнів епідемічного порогу захворюваності з реєстрацією на території району двох видив вірусу грипу  типу А (H1N1) pdm09 та  (H3N2) сезонний. Захворюваність за даний період у 1,5 разів перещила захворюваність за аналогічний період минулого року.  За даними Городнянської ЦРЛ та КНП «Городнянський Центр ПМСД» за січень місяць 2019р.   зареєстровано 1057 випадків  ГРВІ ( за січень  2018 року – 727 випадків), 580 випадків від усіх зареєстрованих захворівших – діти віком  до 17 років  ( 54,8% ). Із 9 зареєстрованих  випадків захворювання на грип, 1 – смертельний.  На грип захворіло 3 дорослих, серед них 1 людина померла,  та 6  дітей ( 4-ро дітей  дит. закладів та 2-є серед неорганізованих дітей). Усі отримали стаціонарне лікування. Сумарно стаціонарне лікування від грипу та ГРВІ у січні місяці отримало 70 осіб, із них 68% – діти. У 2018р. з діагнозом ГРВІ ( грипу у 2018р. не реєструвалося) було госпіталізовано 26 осіб, із них 20 – діти.

Згідно «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища» за січень місяць 2019року проведені дослідження води міського водогону , як за мікробіологічними так і за хімічними показниками відхилень не виявлено.

В трьох міських навчальних закладах лабораторно досліджена питна вода, не стандартних результатів не виявлено.