Санепідситуація за лютий 2019р.

В Городнянському районі за лютий місяць 2019р. зареєстровано  3 випадки гастроентероколітів, усі  дорослі. Із них 2  випадки з  невстановленим збудником  та 1 з встановленим ( виділена  умовно патогенна мікрофлора -  клебсіела). Випадки поодинокі, між собою епідемічно не пов`язані. Під час проведення епідрозслідування встановлено фактори, що могли сприяти захворюванню на ГКІ – салат домашнього приготування. Серед  декретованого контингенту випадки не реєструвалися. На перебіг  епідемічного процесу вплинуло  недотримання правил особистої гігієни та неналежні санітарно-побутові  умови життя.

На туберкульоз органів дихання захворіли дві особи (7,2 на 100 тис. населення ), працездатного віку, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року захворюванність зменшилась на 4 випадки.

Флюорографічно обстежено по Городнянському району дорослого населення 2091 особа (15,2 %).

Зареєстровано 17 випадків педикульозу, із них 9 діти до 17 років.

Із інфекцій краплинної групи у лютому місяці 2019р. зареєстровано 10 випадків вітряної віспи, із них 1 доросла особа, яку було госпіталізовано. Решта організовані діти віком до 17 років які отримали амбулаторне лікування.

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на ГРВІ та грип  у лютому місяці поточного року ( 6,7,8 та 9 тижні ) стабілізувалася – захворюваність  від 572,9 до 630,1 на 100 тис. населення, епідемічний поріг захворюваності на рівні 54,7 – 57,5 зі знаком мінус. За даними Городнянської ЦРЛ та КНП «Городнянський Центр ПМСД» за лютий місяць 2019р.   зареєстровано 693 випадки ГРВІ ( січень1057), 474 випадки від усіх зареєстрованих захворівших – діти віком  до 17 років  ( 68,3% ). Захворювань на грип не зареєстровано. 16 осіб з ГРВІ отримали стаціонарне лікуавння, у січні таких було 70 осіб.

Захворюваність на паразитарні хвороби. Серед осіб що звернулися  за медичною допомогою  виявлено 2 випадки паразитарних хвороб: 1  протозооз – лямбліоз, дорослий  та  1  біогельмінтоз – токсокароз, дитина. Останній не реєструвався в районі більше 25 років. Усі інвазовані  отримали стаціонарне лікування.

В межах виконання Плану моніторингових досліджень на 2019 рік Городнянським РЛВ за лютий місяць було проведено наступні дослідження:

-         Загальноосвітні заклади: Городнянська районна гімназія, Городнянська ЗОШ №2, КЗ Городнянський  ліцей ЧОР -40 змивів на ЛКП , 6 зразків харчової продукції на мікробіологічні дослідження,  15 зразків овочів на нітрати, 1зразок харчової продукції на калораж,  1 зразок харчової продукції на термічну обробку позитивних результатів не виявлено;

-         вода водогону –1 проба на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники,  результати негативні;

-         колодязі громадського користування м. Городня   – 1 проба на сан-хім. та бак дослідження, результати негативні.