Щодо нового коронавірусу.

9 січня 2020 року Центр по контролю за захворюваннями  Китаю повідомив, що в якості збудника виявлено новий коронавірус ( 2019 -nCoV). Було проведено його секвентування і оприлюднено геномну послідовність. Аналіз  послідовності показав, що нещодавно виявлений вірус пов`язаний  з кладом SARS- CoV.

Зважаючи на наявну на даний момент інформацію, Європейський центр по контролю та профілактиці захворювань вважає, що : потенційний рівень загрози від спалаху нового коронавірусу  2019 –nCoV є високим ; подальше його розповсюдження по світу є дуже вірогідним; на даний момент часу , для осіб, що подорожують з Європейського Союзу

та Європейської Економічної зони( ЄС/ ЄЕЗ) до м. Ухань присутній середній рівень можливості інфікуватися новим коронавірусом; в цей самий час рівень ризику занесення випадків є значно вищим у тих країнах, що мають набагато більшу кількість осіб, котрі подорожують з та в м. Ухань ( наприклад, країни Азії) ; в той самий час вірогідність того,що завезений випадок до ЄС/ ЄЕЗ, надасть змогу знизити до мінімума вірогідність розвитку ситуації, коли звітований випадок, що на пряму пов`язаний з м. Ухань, призведе до появи будь-яких  вторинних випадків вже на території ЄС/ ЄЕЗ.

Період медичного спостереження за близькими контактними особами , які проживають, працюють або навчаються з пацієнтами, а також за особами, які не використовували захисні заходи під час діагностики та лікування випадків захворювання, встановлювався  протягом 14 днів. Інкубаційний період 2019 –nCoV коливається за даними  спостережень від 2 до 12 діб ( в середньому – 7 діб).