Щодо ситуації з кишкових інфекцій

Пік кишкових інфекцій припадає на спекотну пору року.Основною причиною виникнення гострих кишкових інфекцій (ГКІ) є елементарне недотримання  правил особистої гігієни , технології приготування страв, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів, які містять збудник захворювання.

Проведений аналіз  захворюваності на гострі кишкові інфекції вказує на те ,що епідемічна ситуація з ГКІ залишається нестійкою , але контрольованою. Показник захворюваністі гострими кишковими інфекціями  за поточний рік склав 53,7 на 100 тис. населення ( за 2018 рік- 153,9 на 100 тис. населення).

Відмічається зниження захворюваності  гострими кишковими інфекціями на 65,2%  в порівняннні з аналогічним періодом  2018 року, але це не відображає реальну картину та зумовлене  відсутністю звернень.З метою своєчасного реагування  на зростання захворюваності триває щотижневий моніторинг кількості захворілих, аналіз факторів передачі. Зареєстровано : 4 випадки сальмонельозу серед дорослих, 8 випадків гастроентероколітів з невстановленим збудником, 7 випадків з встановленим збудником  ( виділена  умовно патогенна мікрофлора : псевдомонада – 2,  клебсієла – 3,  кандіда-1,цитробактер-1).Випадки поодинокі, між собою епідемічно не пов`язані.  Під час проведення епідрозслідування встановлено фактори, що могли сприяти захворюванням на ГКІ, у 4 випадках – м`ясні  продукти, у 3 випадках   інші продукти: овочі/фрукти, салат домашнього приготування. Захворюваність носила спородичний характер, серед  декретованого контингенту випадки не рееструвалися.

Міцного Вам здоров`я!